Szkolenia pracowników każdego szczebla

Zobacz film

Wirtualna przyszłość

Zobacz jakie rozwiązania przygotowuje nasz zespół

Instrukcje serwisowe, szkolenia BHP, przeciwpożarowe (ppoż.), pierwszej pomocy, managerskie w Wirtualnej Rzeczywistości, które wykorzystują kontrolę gestów, umożliwiają przeprowadzenie specjalistycznych szkoleń pracowników każdego szczebla i niemal każdej profesji oraz stworzenie w pełni interaktywnych instrukcji serwisowych.

Dlaczego
wirtualne
szkolenia?

Przeszkolenie pracownika to jedno z najważniejszych zadań stojących przed każdym pracodawcą. Nierzadko jest to długotrwały proces, który wymaga zaangażowania najbardziej doświadczonych specjalistów z załogi. Ci sami specjaliści mogliby w tym czasie wykonywać inne zadania. Co można zrobić, żeby nie obciążać dodatkowymi obowiązkami najbardziej doświadczonych i jednocześnie doskonale przygotować nowicjuszy?

Wirtualna Rzeczywistość! Młody pracownik nie tylko będzie podekscytowany nową formą szkolenia (z wykorzystaniem gogli VR) ale również jego szkolenie będzie efektywniejsze, tańsze i może się odbyć o dowolnej porze!

Technologia

Dzięki użyciu urządzeń, takich jak HTC Vive, Leap Motion, Oculus czy kamery RGB-D, możemy bardzo wiernie odwzorować ruch i położenie użytkownika oraz układ jego rąk i dłoni. Interakcja z Wirtualnym Światem odbywa się za pomocą gestów, istnieje również możliwość wykorzystania gamepada lub specjalnych kontrolerów, a wszystko w pełnej, 360-stopniowej swobodzie ruchu.

Osoba szkolona dzięki okularom VR staje się częścią wirtualnego świata, zanurza się w nim, dzięki czemu ma wrażenie że na prawdę się tam znajduje. Wszystkie procedury musi wykonywać zgodnie z rzeczywistością, a nad poprawnością ich wykonania czuwa komputer, który wynik szkolenia może wysłać do systemu centralnego.

Możliwości

Instrukcje Serwisowe w Wirtualnej i Rozszerzonej Rzeczywistości umożliwiają znalezienie się w środowisku zbliżonym do gry komputerowej (co szczególnie przyciąga młodych pracowników, ale również starsi bardzo szybko przekonują się do nowej metody szkoleń). System umożliwia wielokrotne przećwiczenie procedur, zapoznania się z instrukcją obsługi, a także poznania sposobu serwisowania wybranych urządzeń.

Tworzymy szkolenia m.in. dla branży paliwowo-energetycznej i zbrojeniowej, z zakresu serwisowania urządzeń, obsługi maszyn, całych procedur produkcyjnych, bhp, ppoż, pierwszej pomocy i wielu innych... Na swoim koncie mamy również kursy przygotowawcze ułatwiające uzyskanie np. certyfikatów nurkowych.

Zastosowanie

Przeprowadzenie szkoleń jest trudne logistycznie, niebezpieczne lub bardzo skomplikowane? Wykorzystując zestaw do Wirtualnej Rzeczywistości wszystko staje się łatwiejsze. Nie ma potrzebny wysyłania szkoleniowców na obszary objęte działaniami zbrojnymi, szukania dogodnego terminu czy też wielokrotnego powtarzania procedur.

System szkoleń VR pozwala na wielokrotne powtarzanie kursu, o każdej porze i niemal w każdym miejscu, bez konieczności udziału mentora!